Airsoft Društvo ŽELVE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Airsoft Društvo ŽELVE

Pridemo ko pridemo
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 K: pištolo ali puško

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
Gost
Gost




K: pištolo ali puško Empty
ObjavljaNaslov sporočila: K: pištolo ali puško   K: pištolo ali puško EmptySob 7 Maj - 1:08:17

Pozdrav,

sem nov uporabnik, ki se ima to poletje namen resno ukvarjati z airsoftom.

Trenutno me loči le telefonski klic od nabave lastne AEG in sicer: http://www.bolha.com/oglas1272913999/airsoft-pistola-baretta-full-metal (oglas velja še 9 dni)

Prosil bi vas za mnenje ali bolje; da svetujete oz. daste kako boljšo ponudbo.


Želim avtentično repliko, vsaj kar se teže tiče. Najraje bi začel s pištolo, to je pa zato ker imam interes snipat in pomožno orožje je nuja v tem primeru.
Za snajpanje sem imel v mislih SVD Dragunov. Na bolhi sem opazil predelane replike samo za cca. 130 EUR. Te naj bi dosegle 550 fps in na netu pravijo, da so nekatere natančne do 200 feet (61m). Zelo sem zainteresiran, če je to res, ker bi jo potem lahko uporabljal za vaje na tarčo in celo znatno ceneje skos prišel kot pa, da se pridružim strelskemu klubu.

Sem pa nedavno postal skeptičen, ker po galerijah sodeč v Sloveniji ni veliko snajperjev. Sebastian mi pravi, da je to zaradi tega ker BBji, ne glede na puško, niso več natančni po 15ih metrih, če pa že kdo snajpa pa ma puško na single-shotu, kar potrjujejo videi na youtubu :/

V vsakem primeru sem zainteresiran za nakup dobre pištole, ker jo kasneje še vedno lahko kombiniram s katerokoli puško , ki jo bom na koncu kupil.

Možna je tudi menjava z: http://www.bolha.com/telefoni-htc/htc-desire-z-garancijo-mozna-menjava-za-airsoft-opremo-oglas1274310635
Nazaj na vrh Go down
bladeMASTER
Lieutenant General
Lieutenant General
bladeMASTER


Število prispevkov : 1053
Join date : 11/10/2009
napadalna enota napadalna enota : levi flank
lastnik puške : GFC m4a1

K: pištolo ali puško Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: K: pištolo ali puško   K: pištolo ali puško EmptySob 7 Maj - 6:15:55

hey..

jst osebno bi ti rajš svetoval, da si najprej kupiš eno puško, ki je nekje srednjega ranga po kakovosti in ceni, da najprej sploh vidš kolk ti je zadeva ušeč. če boš začel z pištolj, ti zadeva lahko precej hitr zamori, poleg tega je pa pri samih pištolah mal problem ker nikol ne veš kaj dobiš, v večini primerov pa je to crap.. usej po moje, bi se ti bolj splačalo investirat še ene 50 evrov in greš v m-shop, vzameš en g36 od Jing Gong, in boš velik bolj zadovoljen..

pač moje mnenje.. Smile

Nazaj na vrh Go down
https://tokyo-marui.slovenianforum.com
t0X!n
Colonel
Colonel
t0X!n


Število prispevkov : 320
Join date : 11/10/2009
Age : 36
napadalna enota napadalna enota : Sniper
lastnik puške : MP 5 A4 aka Betty; Mauser SR Pro Tactical; L85A1; Sigma 40F

K: pištolo ali puško Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: K: pištolo ali puško   K: pištolo ali puško EmptySob 7 Maj - 7:49:58

Tako kot je blade rekel. Za začetek ti bo velik boljše če vzameš eno AEG repliko. Če hočeš svetovanje si mal nared izbire pa nas pol vprašaj. Kar se pa snipanja tiče je pa tako....Počakaj, da si nabereš dovolj izkušenj. Jaz sem edini s sniperjem trenutno pri nas in zna bit tako da ti bo po prvem fightu žal da si si to kupil.
Nazaj na vrh Go down
Preacher
Major General
Major General
Preacher


Število prispevkov : 852
Join date : 13/10/2009
Age : 36
Kraj : Novo mesto
lastnik puške : G&G F2000, M4, Custom SCAR,....

K: pištolo ali puško Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: K: pištolo ali puško   K: pištolo ali puško EmptySob 7 Maj - 10:06:36

Se prdružujem mnenjema ostalih dveh. Tudi iz moje strani ti priporočam nakup aeg replike. Po možnosti G36 ali M4, ki se ju da kasneje predelati v krajše verzije in ti lahko služita kot sekundarno orožje pri sniperju. Kar se tiče pištol ti svetujem da malo počakaš in si jo kupiš kasneje če bo želja. Ker pištola je dejansko uporabne le pri temperaturah nad 20stopinj da doseže efektivnost in nek spodoben domet. Če boš mel pa še kakšno vprašanje pa vpraš.

lp
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




K: pištolo ali puško Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: K: pištolo ali puško   K: pištolo ali puško EmptySob 7 Maj - 12:04:38


Hvala za mnenja in dodatne razloge zakaj NE kupit pištole. Že to, da se strežer ne da nafilat z več kot 30imi BBji mi je dalo mislit, ampak scruffy me je pa prepričal s temperaturno odvisnostjo CO2-ja.

Blluet se je odzval na mojo ponudbo menjave s HTC Desire-jom za svojo Tokyo Marui. Kolikor razumem maste to nedeljo spet fight, pa bi jo lahk sprobal Smile

Kar se airsofta kot hobby tiče, se zavedam, da mi lahk dojadi. Enkrat smo se s kolegi 2 dni v polno okol vikenda gnal pa seveda si se čis nastreljal in ravno zato mi taktika zmaga.
Najjače se mi zdijo tiste role-play igre ogromnih razsežnosti, ker se prav vidim kot enega izmed teh lolekov Very Happy
https://www.youtube.com/watch?v=IsqVpVIbyUw&feature=related

Za Dragunov bi jaz imel potrpljenje snajpat na kakem obširnem tekmovalnem terenu. Če že ne drugega, bi jo doma uporabljal za vaje na tarče.
Malce berem po netu, o kovinskih BBjih, ki imajo maso, da dosežejo daljše razdale. Opozarjajo, da to lahko obrabi mehanizem polnjenja, ampak za to se da dobit primernejše nadomestke, le še škodljivost cevi je vprašanje. V vsakem primeru si bom najprej kupil avtomatsko AEG, ampak snajpanje me še vedno zelo zanima.
Vprašal bi če je že kdo dal kovinske metke v Airsoft puško in ali je znatno poboljšanje?
Nazaj na vrh Go down
Preacher
Major General
Major General
Preacher


Število prispevkov : 852
Join date : 13/10/2009
Age : 36
Kraj : Novo mesto
lastnik puške : G&G F2000, M4, Custom SCAR,....

K: pištolo ali puško Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: K: pištolo ali puško   K: pištolo ali puško EmptySob 7 Maj - 15:14:49

kovinske bb ti ne priporocam, kot prvo so prepovedani, uporabljajo jih samo za telmovanja pri syreljanju v tarco. pa cev bos pol lahko menu na 2 mesca. mas plasticne bb razlicne od 0.12 pa vse do 0,48 ne slid se nneki velik ampak verjem da natdi razliko. kar se pa bulletove puske tice je pa trenutno neoperativna, tako da je nemors se sprobat.
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




K: pištolo ali puško Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: K: pištolo ali puško   K: pištolo ali puško EmptySob 7 Maj - 16:33:20

Aha, no pol pa se bom odločal med bulletovo AK in tisto G36c to nedeljo, če greste.

Da izraziteje poudarim: Mene zanima snajpanje, AMPAK v primeru, da mi dojadi imam še vedno možnost DOMA streljati v TARČO s kovinskimi BBji. Pravzaprav težki BBji (od 0.36 do .40) večinoma sploh niso kovinski, kot zdej opažam, torej načeloma ne bi smelo bit resnih problemov.
Naletel sem na par objav na netu, kjer pravijo, da že iz škatle Dragunov dosega 80 metrov z navadnimi BBji, ampak nenatančno. Snajpanje je neki kar morm probat da vidm, ampak kot pravim, mam backup če spoznam, da ni zame.

Te bolt-action so mi vedno bolj simpatične, ker se ne rabim ukvarjat z baterijami ali pa elektroniko nasploh. Pri rabljenih AEG so me že v prejšnjem klubu opozorili, da znajo biti motorčki precej obrabljeni in potrebni menjave, zato menim, da je fer predpogoj jo na kratko terensko sprobat. Za tisto, ki se odločim, je lahko pomožno za snajpo, kot ste rekli, pa bo.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





K: pištolo ali puško Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: K: pištolo ali puško   K: pištolo ali puško Empty

Nazaj na vrh Go down
 
K: pištolo ali puško
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Kupim puško...

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Airsoft Društvo ŽELVE :: Black Market-
Pojdi na: